RNCF2010BKE69K8
Mfr.Part #
RNCF2010BKE69K8
Description
RES 69.8K OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
69.8kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010BKE69K8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 69.8kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C