RNCF2010BKE698K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE698K
Description
RES 698K OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Automotive AEC-Q200
Series :
RNCF
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
698kOhm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2010BKE698K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 698kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C