RNCF2010BKE680K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE680K
Description
RES 680K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
680kOhm
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF2010BKE680K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 680kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C