RNCF2010BKE64K9
Mfr.Part #
RNCF2010BKE64K9
Description
RES 64.9K OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
64.9kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
EAR99
Datasheets
RNCF2010BKE64K9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 64.9kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C