RNCF2010BKE5R23
Mfr.Part #
RNCF2010BKE5R23
Description
RES 5.23 OHM 0.1% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
5.23Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2010BKE5R23
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.23Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C