RNCF2010BKE56K0
Mfr.Part #
RNCF2010BKE56K0
Description
RES 56K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
56kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm