RNCF2010BKE511R
Mfr.Part #
RNCF2010BKE511R
Description
RES 511 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
511Ohm