RNCF2010BKE4R87
Mfr.Part #
RNCF2010BKE4R87
Description
RES 4.87 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
4.87Ohm
TR, 7 INCH
Datasheets
RNCF2010BKE4R87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.87Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C