RNCF2010BKE4R70
Mfr.Part #
RNCF2010BKE4R70
Description
RES 4.7 OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.7ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
yes
Datasheets
RNCF2010BKE4R70
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.7Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C