RNCF2010BKE4K32
Mfr.Part #
RNCF2010BKE4K32
Description
RES 4.32K OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
4.32kOhm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W