RNCF2010BKE4K12
Mfr.Part #
RNCF2010BKE4K12
Description
RES 4.12K OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.12kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2010BKE4K12
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.12kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C