RNCF2010BKE46K4
Mfr.Part #
RNCF2010BKE46K4
Description
RES 46.4K OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
46.4kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm