RNCF2010BKE45R3
Mfr.Part #
RNCF2010BKE45R3
Description
RES 45.3 OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
45.3Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010BKE45R3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 45.3Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C