RNCF2010BKE44K2
Mfr.Part #
RNCF2010BKE44K2
Description
RES 44.2K OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW