RNCF2010BKE442R
Mfr.Part #
RNCF2010BKE442R
Description
RES 442 OHM 0.1% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
PRECISION
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
442Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010BKE442R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 442Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C