RNCF2010BKE43R2
Mfr.Part #
RNCF2010BKE43R2
Description
RES 43.2 OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
43.2Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm