RNCF2010BKE432K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE432K
Description
RES 432K OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
432kOhm
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RNCF
Additional Feature :
PRECISION
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010BKE432K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 432kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C