RNCF2010BKE430K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE430K
Description
RES 430K OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Resistance :
430kOhm
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2010BKE430K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 430kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C