RNCF2010BKE42R2
Mfr.Part #
RNCF2010BKE42R2
Description
RES 42.2 OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
42.2Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW