RNCF2010BKE402R
Mfr.Part #
RNCF2010BKE402R
Description
RES 402 OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
402Ohm
12 Weeks
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Max Power Dissipation :
333mW
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Height :
711.2μm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm