RNCF2010BKE35R7
Mfr.Part #
RNCF2010BKE35R7
Description
RES 35.7 OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
35.7Ohm
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010BKE35R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 35.7Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C