RNCF2010BKE34K0
Mfr.Part #
RNCF2010BKE34K0
Description
RES 34K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
34kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C