RNCF2010BKE348K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE348K
Description
RES 348K OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
348kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C