RNCF2010BKE33K0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010BKE33K0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 33K OHM 0.1% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
PRECISION
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
33kOhm
Pbfree Code :
yes
Series :
RNCF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010BKE33K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 33kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C