RNCF2010BKE332K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE332K
Description
RES 332K OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
332kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W