RNCF2010BKE330R
Mfr.Part #
RNCF2010BKE330R
Description
RES 330 OHM 0.1% 1/3W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
711.2μm
12 Weeks
Max Power Dissipation :
333mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
PRECISION
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
330Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010BKE330R
Stackpole Electronics, Inc. RNCF2010BKE330R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 330Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C