RNCF2010BKE324R
Mfr.Part #
RNCF2010BKE324R
Description
RES 324 OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
324Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W