RNCF2010BKE324K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE324K
Description
RES 324K OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
324kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W