RNCF2010BKE2M67
Mfr.Part #
RNCF2010BKE2M67
Description
RES 2.67M OHM 0.1% 1/4W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
2.67mOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
150V
Datasheets
RNCF2010BKE2M67
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.67MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C