RNCF2010BKE2M61
Mfr.Part #
RNCF2010BKE2M61
Description
RES 2.61M OHM 0.1% 1/4W 2010
Resistance :
2.61mOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
Power Rating :
250mW