RNCF2010BKE2M55
Mfr.Part #
RNCF2010BKE2M55
Description
RES 2.55M OHM 0.1% 1/4W 2010
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.55MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2010BKE2M55
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.55MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C