RNCF2010BKE2M37
Mfr.Part #
RNCF2010BKE2M37
Description
RES 2.37M OHM 0.1% 1/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Resistance :
2.37MOhm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010BKE2M37
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.37MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C