RNCF2010BKE2K15
Mfr.Part #
RNCF2010BKE2K15
Description
RES 2.15K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
2010 (5025 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.15kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010BKE2K15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.15kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C