RNCF2010BKE2K05
Mfr.Part #
RNCF2010BKE2K05
Description
RES 2.05K OHM 0.1% 1/3W 2010
EAR99
Mounting Feature :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
2.05kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF2010BKE2K05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RNCF Series, Thin Film, 2.05kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C