RNCF2010BKE287K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE287K
Description
RES 287K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Resistance :
287kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%