RNCF2010BKE22R6
Mfr.Part #
RNCF2010BKE22R6
Description
RES 22.6 OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
22.6Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm