RNCF2010BKE210K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE210K
Description
RES 210K OHM 0.1% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
711.2μm
Tolerance :
±0.1%
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
1 (Unlimited)
Published :
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Max Power Dissipation :
333mW
Power Rating :
250mW
Resistance :
210kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010BKE210K
Stackpole Electronics, Inc. RNCF2010BKE210K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 210kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C