RNCF2010BKE1M82
Mfr.Part #
RNCF2010BKE1M82
Description
RES 1.82M OHM 0.1% 1/4W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.82MOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010BKE1M82
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.82MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C