RNCF2010BKE1M78
Mfr.Part #
RNCF2010BKE1M78
Description
RES 1.78M OHM 0.1% 1/4W 2010
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.78MOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2010BKE1M78
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.78MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C