RNCF2010BKE1M69
Mfr.Part #
RNCF2010BKE1M69
Description
RES 1.69M OHM 0.1% 1/4W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.69MOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C