RNCF2010BKE1M33
Mfr.Part #
RNCF2010BKE1M33
Description
RES 1.33M OHM 0.1% 1/4W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.33MOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%