RNCF2010BKE1K80
Mfr.Part #
RNCF2010BKE1K80
Description
RES 1.8K OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
TR, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
1.8kOhm
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2010BKE1K80
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.8kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C