RNCF2010BKE1K78
Mfr.Part #
RNCF2010BKE1K78
Description
RES 1.78K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.78kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Number of Terminations :
2
Datasheets
RNCF2010BKE1K78
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.78kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C