RNCF2010BKE1K69
Mfr.Part #
RNCF2010BKE1K69
Description
RES 1.69K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
1.69kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Automotive AEC-Q200
Series :
RNCF
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2010BKE1K69
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.69kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C