RNCF2010BKE1K47
Mfr.Part #
RNCF2010BKE1K47
Description
RES 1.47K OHM 0.1% 1/3W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RNCF
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2010 (5025 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
1.47kOhm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010BKE1K47
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.47kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C