RNCF2010BKE1K21
Mfr.Part #
RNCF2010BKE1K21
Description
RES 1.21K OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Series :
RNCF
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
1.21kohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
yes
Datasheets
RNCF2010BKE1K21
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.21kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C