RNCF2010BKE1K07
Mfr.Part #
RNCF2010BKE1K07
Description
RES 1.07K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
1.07kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
12 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm