RNCF2010BKE191R
Mfr.Part #
RNCF2010BKE191R
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
191Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%