RNCF2010BKE18K2
Mfr.Part #
RNCF2010BKE18K2
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/3W 2010
2
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
18.2kOhm
12 Weeks
Datasheets
RNCF2010BKE18K2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C