RNCF2010BKE17R8
Mfr.Part #
RNCF2010BKE17R8
Description
RES 17.8 OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
17.8Ohm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
12 Weeks
Datasheets
RNCF2010BKE17R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 17.8Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C